Centrum Hamulcowe

Kompleksowy serwis układu hamulcowego.

Płyn hamulcowy jest pierwszym o który powinieneś zadbać w swoim aucie.

  Podczas naciskania  na pedał hamulca przenoszą ciśnienie hydrauliczne do układu hamulcowego. Powstaje wtedy wysoka temperatura i w ekstremalnym przypadku płyn może się zagotować. Wtedy jest już jednak za późno. Powstają bowiem pęcherzyki pary, które mogą być ściskane. Impulsy hamowania trafiają więc w próżnię, pedał hamulca opada do podłogi, a pojazd nie zatrzymuje się tak szybko, jak tego chcemy.ATE plyn
Dlatego należy regularnie sprawdzać płyn hamulcowy. Jeśli rzeczywista zmierzona temperatura wrzenia w zbiorniku jest niższa, niż 180°C, płyn należy wymienić. A poza tym: niezależne badania (np. KÜS) wykazały, że na 10 pojazdów 7 wymaga wymiany płynu hamulcowego.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaną naszych klientów, uruchomiliśmy specjalny program promocyjny.

   Bezpłatna kontrola jakości płynu hamulcowego, wykonana przyrządem  BFT320P.   Bez tytułu
Przy użyciu, specjalistycznego urządzenia  pomiarowego, precyzyjne ustalimy punktu wrzenia płynu na bazie glikolu, szybko i z laboratoryjną dokładnością. Dokumentowanie wyników pomiaru za pomocą drukarki.

 

 


 

Dynamiczna wymiana płynu hamulcowego lub odpowietrzanie układu hamulcowego dzisiejszych samochodów z elektronicznymi systemami hamowania, jak również płyny hamulcowe o niskiej lepkości wymagają nowoczesnych narzędzi serwisowych. Profesjonalna wymiana płynu hamulcowego obejmuje czyszczenie zbiornika wyrównawczego, płukanie pompy ABS i innych elementów układu.

photo-a8e6b9c5-eb09-41d8-81d4-784ed04f6b34-for_zoom

W tym celu stary i zanieczyszczony płyn hamulcowy zostaje odessany ze zbiornika wyrównawczego. Innowacyjna technologia „Elektronicznej regulacji ciśnienia” z zadanymi poziomami ciśnienia wg wytycznych producentów aut oraz zintegrowany zespół odciągania zużytego płynu hamulcowego sprawiają, że jest to jedyna skuteczna metoda. Urządzenie  ATE FB 30 SR  to gwarancja profesjonalnej i skutecznej wymiany płynu.